Kolik stojí webové stránky?

 V kategorii Podnikání

Webové stránky můžete pořídit za pár tisícovek nebo i za stovky tisíc. Jak ale vybrat správnou cenovou kategorii a kolik stojí webové stránky pro Váš projekt nebo firmu? Důležité je ujasnit si, jakou funkci bude Váš web plnit. Bude Váš web prodávat nebo jen prezentovat Vaši firmu? Budete potřebovat nějaké interní systémy v rámci webu? Jsou třeba nějaké speciální funkce? Když víte co přesně chcete, zjistit orientační cenu za projekt je daleko snazší a přesnější.

Kolik stojí webové stránky?

Dnes máte široký výběr z firem, které se zabývají vytvářením webových stránek. Každý má ale trochu jiné ceny. Dalo by se i říct, že tyto firmy jde rozdělit do cenových kategorií – lowcost, střední třída a high end. Pro náš příklad budeme pracovat s tím, že potřebujeme prezentační stránky pro naši firmu. Jak to bude vypadat a kolik to bude stát, když si projekt nechám řešit u střední třády, lowcost nebo high-end agentury?

Lowcost agentura/freelancer 3 000 – 6 000,- Kč

Zadáte přesné instrukce a během pár dní nebo dokonce i hodin máte dokončené webovky. Tyto stránky většinou jsou na jednoduchém CMS systému a nějaké free šabloně, která je akorát nastavená a doplněná obsahem s prezentací, kterou jste požadovali. Výsledek je většinou velmi slabý, co se týče designu a předávání informací. Budete mít tedy spoustu starostí s doladěním stránek, protože máte v základu pouze 1-2 revize a jakákoliv další úprava je placená. Něco navíc určitě nečekejte, daný freelancer funguje jen na tom, aby si co nejrychleji Vaši zakázku splnil a hurá na další. Nabídky těchto lowcost freelancerů můžete najít na zahraničním Fiverr nebo českém Easytasku.

Střední třída 10 000 – 50 000,- Kč

V této kategorii by jste měli dostat už určitý klientský servis a individuální přístup po celou dobu zhotovení projektu. Výsledek by měl splňovat do detailu všechny Vaše požadavky s ohledem na celkovou funkčnost a estetiku designu. Výhodou této kategorie je především kvalita, která by měla být na daleko vyšší úrovni než u lowcost. Vaše webové stránky pak vypadají sebevědomě a dělají Vaší firmě silnou prenzentaci.

Pokud jde o standardní projekty, tak do této cenové kategorie se řadíme i my. Většina firem, které vytváří webové stránky se pohybují v této cenové relaci ale bohužel mají problém s úrovni servisu vůči klientovi a především je tady obrovsky problém s kvalitou webové prezentace, která neodpovídá aktuální trendům webdesignu. Proč jsme se rozhodli působit hlavně v této cenové kategorii se můžete dočíst v našem minulém článku – Tvorba webových stránek – WebFusion vs. ostatní.

High-end agentura 100 000 – 300 000,- Kč

Pokud chcete absolutně dokonalý web připravte si velký balík peněz, hodně času a spoustu informací. Tyto agentury jsou opravdu chirurgicky precizní. Samotný návrh webové prezentace nevychází ani tak z toho, jak moc se to líbí designérovi ale spíše naopak přímo z pohledu uživatele. Všechny návrhy jsou dokonale otestované na obyčejných lidech aby se zjistilo, co si daný člověk zapamatoval při pohledu na web jako první, kde nejvíc klikají, jestli všechny informace jsou přehledné atd… Je to prostě už ten vyšší level webdesignu a proto i ta cena. Koho mohu doporučit je Honza Řezáč, který napsal první českou a hlavně smysluplnou knihu o webdesignu – Web ostrý jako břitva. Pokud chcete opravdový high-end web, tak u něj to s naprostým klidem vyřešíte.

Shrnutí

Když se mě někdo zeptá, hele kolik stojí webové stránky u Webfusion? Tak většinou dávám odpověď jako tady v článku. Obecně jsem rád, že Webfusion není High-endová agentura. A víte proč? Protože tyhle webovky nejsou pro normální firmy. Proč by firma měla investovat něco kolem 100 000,- Kč do obyčejného prezentačního webu, když to jde vyřešit za úplně jiné peníze? Akorát s tím rozdílem, že prezentace vznikne v diskuzi majitel x web konzultant a neproběhne tak testování na uživatelích. Smyslem WebFusion je zvýšit celkovou úroveň webdesignu v ČR a to bychom za takové ceny nikdy nedokázali. Naše cenová politika je nastavená tak aby byla přístupná všem firmám a zároveň byla zachována nejvyšší možná kvalita.

Další články