V kategorii Tvorba webových stránek

Web konzultant neboli osobní manažer k projektu je nejdůležitější článek v každé zakázce. Zajišťuje veškerou komunikace s klientem a koordinuje technický tým, který pracuje na zakázce. Klient tak má výhodu, že komunikuje po celou dobu pouze s 1 osobou a nemusí neustále někomu něco vysvětlovat.

Proč jsme vytvořili Web konzultanta?

Víte co nejhoršího se může stát při tvorbě webových stránek? Když vše musíte řešit s člověkem, který nemá zkušenosti s podnikáním, marketingem a vůbec nemá žádný obecný přehled v trendech. Konkrétně když tvorbu webové stránky řešíte pouze s ajťákem. Proto jsme vytvořili pozici Web konzultant.

V zásadně to není nic špatného ale ajťák je člověk, který rozumí pouze technické stránce, nerozumí podnikání. Co je ale hlavním účelem webové stránky? Jsou to cíle jako zvýšit zisk, předat lépe informace o svém produktu nebo získat kontakty. Tyto cíle jsou především podnikatelské, nikoliv technické. Proto celou zakázku by vždy měl řídit člověk, který rozumí podnikání a má přehled. My takového člověka nasazujeme na každou zakázku a říkáme mu Web konzultant.

Web má prodávat a proto ho musí řídit člověk, který rozumí obchodu

Volně přeneseno webová stránka je prodejní výloha s prodejnou, která má otevřeno 24h denně, 7 dní v týdnu. To jak samotná prodejna (web) vypadá, kde je co rozmístěno pak velmi působí na zákazníky jestli si vůbec Vaši prodejny všimnou a pak jestli vůbec provedou konverzi (nákup, kontakt).

Je pak dobrý nápad aby koncepci takové prodejny navrhoval někdo, kdo nemá zkušenosti s obchodem a podnikáním? Ajťák skvěle zvolí technické řešení ale neudělá už obchodně dobrý web, který bude prodávat nebo získávat konverze.

Profil Web konzultanta

Web konzultant vždy zajistí to, aby stránka dávala smysl především obchodně a plnila primární cíl klienta. Následná organizace technického týmu (IT, grafika) už je pak maličkost. Nejlepší je, že web konzultant je zcela obyčejný člověk tak jako Vy a domluvíte se daleko lépe než s Ajťákem. Ajťácí jsou mnohy znám tím, že mluví trochu jinou řečí díky tomu, jak neustále leží v kódech.

Díky tomu, že web konzultant má obecný IT přehled v technologiích dokáže na schůzkách už přímo reagovat a nastínit tak přibližnou cenu. Především má ale přehled v obchodu, má podnikatelské zkušenosti a sleduje nejnovější trendy v IT a web designu.