Optimalizace webu Optimalizace webu

Optimalizace webu

Maximální možný výkon webu

Rychlost načítání webu nebo-li optimalizace webu je jedna z klíčových parametrů každé webové stránky. Pokud se Vaše webová stránka načítá dlouho, máte velkou pravděpodobnost, že velké procento návštěvníků web opustí. Lidi prostě nebaví čekat, pokud mají pomálejší připojení k internetu.

Cílem každého webu by tedy mělo být srazit načítání obsahu na minimální čas. Jestli je web postaven na kvalitních technologiích, tak lze využití určitých postupů a nástrojů, aby načítání bylo velmi rychlé. Rychlost načítání je i klíčový parametr pro vyhledávače a tedy výsledné SEO pozice.

Optimalizace webu
programovn

Čistý kód

Klíč k rychlému načítání

Jeden z hlavních požadavků na rychlé načítání je čistý kód webu, který zbytečně nezatěžuje server nadbytečnými operacemi. Při optimalizaci kódu se zaměřujeme minifikaci HTML, CSS a javascriptů. V kombinaci ještě s pár metodami optimalizace kódu, jsme schopni docílit maximální rychlosti načítání webu.

Další kritický prvek je hosting – neboli servery, kde je obsah webu uložen. Pokud je web pouze obyčejná firemní prezentace, která má návštěvnost měsíčně v řádech stovek až tisíců, postačí základní výkon. Pokud ale na web chodí tisíce lidí denně, je už nutné zvolit takové řešení, které mý adekvátní výkon vůči zatížení na webu.

 

Optimalizace webu

Optimalizace webu

Optimalizace webu

Načítání webu

Rychlost, rovná se úspěch

Jakmile zkombinujeme správný hosting se správnou optimalizací kódu, můžeme se dostat na ty nejrychlejší hodnoty načítání webu. Tento údaj je kritický pro vyhledávače, protože nepřímo určují kvalitu celého webu. Kdo by chtěl projíždět web, který se zdlouhavě načítá?

Dále si spousta majitelů webu myslí, že když se jim web načítá rychle v prohlížeči, tak načítání je OK a rychlé. Bohužel to není tak a k měření je třeba využít nezávislý nástroj jako například Webpagetest.org. Je nutné se na načítání webu dívat jako vyhledávací bot, který hodnotí celkovou strukturu načítání jednotlivých prvků.

rychlost-natn

Pojďme společně zoptimalovat Váš web, tak aby jste dosáhl rychlého načítání…

Tvorba loga a brandu