Webová analytika

Webová analytika

Data, která tvoří úspěch

Hlavní cíl každé webové stránky je zvýšit prodeje služeb nebo produktů. Při tvorbě webu můžeme s klientem dlouze debatovat na téma, jak by takový web měl vypadat ale konečnou pravdu vždy ukážou data. Problém ale je, že spoustu majitelů webových stránek se vůbec webovou analytikou nezabývají a unikají jim tak kritické informace pro jejich byznys.

Díky Google Analytics můžeme snadno analyzovat chování návštěvníků webu z dlouhodobé horizontu a určit tak problematické části webu, které je třeba upravit. Můžou to být velmi jednoduché úpravy, jako přidání call to action tlačítka, zkrácení textu nebo doplnění infografiky. Ve výsledku ale tyto mále úpravy, vytváří celkový úspěch webové stránky.

Webová analytika
pocitac-analytika

Analýza dat

Vyhodnotíme důležitá data

Přenechte správu webové analytiky na nás a zajistíme kompletní analýzu získaných dat z analytických nástrojů Google Analytics a Google Search Console. Následně zastřešíme jejich vyhodnocení s jednotlivými doporučeními na změny, které najdete v přehledném reportu.

Správu webové analytiky klientům doporučujeme vždy, když přechází na nový web nebo se prováděly nějaké zásadní změny ve struktuře a prezentaci webu. Díky datům z webové analytiky jsme schopni pak najít chyby, které návštěvníkům webu vadí při prohlížení stránek.

 

Webová analytika

Webová analytika

Webová analytika

Webová analytika

Data vždy vítězí

Řešení podložené webovou analytikou

Pokud chcete mít úspěšný web, je třeba mít vše verifikované tvrdými daty z webové analytiky. Jestli vůbec nesledujete webovou analytiku, pravděpodobně Vám mohou unikat kritické informace pro rozvoj Vaší webové stránky. Webová analytika je jako kamera v kamenném obchodě – sledujete návštěvníky a díky tomu můžete hodnotit jejich chování v prodejně (webu) nebo určit lepší rozvržení regálů a zboží (tlačítek, grafiky a fotek).

Důležitou části webové analytiky je také sledování hlavních zdrojů návštěvnosti. Pokud vidíte, že je slabý kanál Organic search (vyhledávače), měla by se posílit SEO optimalizace webu. Díky tomuto komplexnímu sledování je možné z webové stránky udělat opravdu profitabilní místo, které posune Vaše podnikání.

vysledky-webove-analytiky

Pojďme společně začít řešit webovou analytiku Vaší webové stránky…

Tvorba loga a brandu