Skip to main content

Na internet se pomalu a jistě začínají přesouvat veškeré služby a prodej produktů.  Díky profesionální webové stránce, můžete online svým zákazníkům prodávat Vaše služby nebo produkty, zrovna když spíte nebo se věnujete rodině. O tomto trendu jsme psali už v předchozím článku Online podnikání je jasný směr do budoucnaSEO optimalizace webové stránky je velkou výhodou pro dlouhodobý úspěch Vašeho podnikání.

Co znamená SEO optimalizace webové stránky pro Vaše podnikání?

Pokud zaujmete umístění na prvních pozicích na seznamu nebo googlu, bude to pro Vás znamenat stabilní přisun nových zákazníků pro Váš byznys. Vaše podnikání by mělo co nejrychleji zaujmout silnou a stabilní pozici na internetu, jinak to udělá za Vás konkurence a ukradne všechny Vaše potencionální zákazníky. Internet je drsné prostředí, kde všechno bere ten kdo má informace a prostředky k tomu aby rostl. Dnes je úplně běžné, že například mladá agresivní firma převálcuje na poli internetu (pozice ve vyhledávačích) stabilní firmu s vysokou úrovní svých služeb a dlouholetou historii. Ve výsledku to pak znamená, že firmy, které jsou na předních pozicích, získají největší část zákazníků. Podnikání vždycky bylo jen o informacích a ten kdo ví, má náskok nad konkurencí. Kdo chcete být Vy?

Proč je pozice ve vyhledávači tak důležitá?

Většina lidi, pokud začíná řešit nějaký nový problém nebo záležitost, první co udělají je, že dotaz napíšou do googlu nebo seznamu. Jakmile najdou řešení na svůj problém, začnou se zajímat o to, kdo problém nejlépe nebo nejlevněji vyřeší. Tady nastává bod, jestli budete investovat čas, energii a peníze do toho aby jste byli na předních pozicích a odchytávali tyto zákazníky nebo jestli je necháte konkurenci.

Čím se pozice ve vyhledávači ovlivňuje?

Moje zkušenosti mi potvrzuje, že pozici ve vyhledávači nejvíce ovlivňují 3 faktory. Jsou to staří domény, návštěvnost stránky a obsah. Jsou pak další atributy stránky, které se optimalizují za cílem zlepšení pozice ve vyhledávačích. Odborně se této činnosti říká SEO, kterou také najdete v portfoliu našich služeb.

Budujte obsah

Je to zdarma a stojí to jen Váš čas. Není nic jednoduššího než psát článku o Vašem podnikání. Jaké má přesně blog výhody na webu jsme napsali v minulém článku Výhody, které Vám přinese blog na webu

Petr Sanetrník

Petr má ve Webfusion na starost organizaci jako je nastavování procesů, vedení porad nebo určování strategických cílů do budoucna.