Affiliate marketing

Affiliate marketing

Affiliate marketing

Affiliate marketing

Provize za přivedeného zákazníka

Affiliate marketing je jedním z dalších způsobů propagace, jak můžete dát efektivně vědět o Vámi nabízených službách nebo produktech. Při affiliate marketingu jde o propagaci produktu nebo služby prostřednictvím aktivity affil partnerů. Affil partneři obvykle využívají, ať už vlastních webových stránek nebo dalších aktivit k přivedení klientů na Váš web. Za přivedeného a platícího zákazníka jim pak náleží např. odměna ve formě procentuální provize z prodeje.

affiliate marketing
affiliate marketing

Doporučení

Jako klíč k prodeji

Nespornou výhodou affiliate marketingu je to, že více lidí kope za jeden tým. Obvykle je pro prodej vždy psychologicky lepší, když Vám někdo daný produkt nebo službu doporučí. Na základě doporučení pak potenciální klient může mít přece jen větší tendenci, vyzkoušet si právě to co nabízíte.

To je jeden z hlavních rozdílů oproti PPC marketingu. U PPC marketingu, se snažíme aktivně vyhledávat zákazníky, kterým chceme prodat. U affiliate marketingu pro nás pracují ostatní a svou odměnu dostanou až za uskutečněný prodej. Je tedy v zájmu affil partnera aby zákazník uskutečnil nákup a on tak získal svou provizi.

Affiliate marketing

Affiliate marketing

Affiliate marketing

Affiliate marketing

Pravidla affilu

Prodej, ne za každou cenu

Jedním ze základních kamenů affilu jsou sobory cookies, což jsou data, která se stáhnou z webu do Vašeho prohlížeče. Právě díky cookies jsme pak schopni zjistit, kdo doporučil Vaši stránku a komu náleží provize. Při použití affiliate marketingu pro Váš web je vždy potřeba také myslet trochu dopředu. Někdy jsou affil partněři ve své snaze prodat až moc urputní a prodeje se snaží dosáhnout za jakoukoliv cenu.

Jako příklad lze uvést využívání spamu prostřednictvím e-mailů, různých pop-up oken na webu apod. Proto je dobré mít vždy pevně stanovená pravidla. Tato pravidla pak budou sloužit jako zásady a standardy, kterých se partneři musí držet. Při porušení těchto pravidel můžete pak affil partnera vyřadit z Vašeho programu a zastavit vyplácení provizí.

affiliate marketing

Pojďme společně nastavit affiliate marketing přímo na míru Vašim potřebám…

Tvorba loga a brandu