Skip to main content

Jak vydělávat online? Tuto otázku si začíná klást stále více lidí. Dnešní svět nabízí jednu zásadní možnost, která nebyla nikdy v historii lidstva možná – vydělávat online. Představte si, že jste majitel úspěšné firmy v 80. letech. Mohli jste vycestovat do ciziny ale nikdy jste nemohli byznys řídit naplno vzdáleně nebo dokonce ho dělat ze zahraničí. Dnešní svět nabízí možnost, že veškeré podnikatelské aktivity můžeme mít ve svém počítači. Není to zas tak jednoduché. Pokud si ale uvědomíte ten hlavní benefit, že je celkem jedno kde se právě nacházíte a pořád můžete vydělávat, není o čem přemýšlet.

Jak vydělávat online?

Vydělávat online je docela široký pojem a když člověk začne pátrat v čem by mohl vydělat, není to až tak jednoduché. Pro mě vydělávání online je osobně velkým cílem, kterého chci dosáhnout a proto jsem založil i WebFusion. Jaké další nástroje použít k výdělku na internetu?

Obchodování na burze

Obchodování na burze nebo-li trading je jedna z možností, jak vydělávat online. Ovšem naučit se obchodovat, tak aby člověk uměl stabilně zhodnocovat svůj kapitál je velmi obtížné a určitě to nezvládne sám. Všemožné portály Vám budou tlačit do hlavy intradenní obchodování a že je možné dávat zhodnocení 20% měsíčně. Kdyby to bylo dlouhodobě možné, proč by to tak nedělal každý? Až po tom, co to zkusíte live, zažijete vystřízlivění. Všechno zlé je ale pro něco dobré a všechno mě to dovedlo až k ziskovému tradingu, kdy dokážu z trhu vytáhnout 20-30% ročně. Osobně jsem za vzdělání na burze utratil desítky tisíc ale až kurz od Rosti Navrátila alias Trading mentors mě opravdu naučil obchodovat.

Online služby

Grafika, video, programování, online marketing nebo tvorba webových stránek a spoustu dalších. To jsou činnosti, které jdou dělat online a pokud budete mít čas a energii se stát opravdovými odborníky v oboru, můžete si tím na cestách krásně přivydělat. Velkou výhodou internetu je, že stovky hodin vzdělání najdete zdarma a stačí tomu věnovat pouze svůj čas. Spoustu informací můžete najít v digitální garáži od Googlu.

Online podnikání

Pokud máte nějaký produkt nebo know-how, které můžete nabídnout ostatním lidem online, tak je to jedna z dalších možnost, jak si zvýšit svůj online příjem. Více v našem minulém článku – Online podnikání je jasný směr do budoucna. Internet je jasný trend do budoucna a ješte pár let a lidi, kteří chodí fyzicky do práce budou oldschool. Skvělé tipy a velmi hodnotné informace na téma vydělání online a cestování, najdete od borců z investree v jejich Digitální knize.

Petr Sanetrník

Petr má ve Webfusion na starost organizaci jako je nastavování procesů, vedení porad nebo určování strategických cílů do budoucna.