Skip to main content

Většina lidi si myslí, že kvalita webu se odvíjí pouze od toho, kdo samotný web vytváří (kóduje). Vytvoření kvalitního webu, znamená organizovanou koordinaci několika odborníků dohromady aby mohli vzniknout opravdu kvalitní webové stránky. Co všechno je tedy třeba k vytvoření kvalitní webové stránky?

Tým bez kterého nejdou udělat kvalitní webové stránky

Když se podíváte na dobré web, které jsou fakt pěkné a nechají ve Vás takový ten „WOW“ efekt, tak po hlubším zkoumání zjistíte, že kvalitní web stojí na těchto faktorech.

Fotky nebo video na míru webové stránce

Pokud se vytváří web, kde se na míru dělají i fotky nebo video je pak maličkost pro webového designéra (nás) zasadit fotky nebo video do webové stránky. Výsledek je pak většinou ohromující a stránka vypadá velmi profesionálně. Koncový návštěvník pak většinou zhodnotí web jako velmi povedený a žije v tom, že je to všechno práce nás webových designéru. Je to naše odpovědnost, jak stránky vypadají ale jen díky kvalitním lidem, kteří umí opravdu dobře fotit (Foto Ela) nebo vytvářet videa (Krideo), můžou vzniknout takové podklady, které perfektně zapadnou do designu stránek.

Grafika

Díky individuální grafice jde samotný web dovést k absolutní dokonalosti. Stačí pouze obyčejné prvky a dojem to udělá velký. Moje oblíbená stránka je např. Travel bible, která má moc povedenou grafiku. Zase je ale třeba aby člověk, který web kóduje předal jasné informace a podklady grafikovi.

A jak tedy vypadají kvalitní webové stránky, když je dobrá grafika, fotky i video?

Hodně povedené stránky jsou stránky Boosted Boards – videa a fotky na míru zakomponované do elegantního designu webu, podtržené stylovými grafickými prvky. Stránky jdou udělat i bez fotek, videa nebo grafiky ale je třeba se uvědomit, že to jsou hlavní prostředky k předávání emocí a částečně i informací. Profesionální a exkluzivní dojem je vlastnost, díky které může Váš byznys růst.

Organizace, to je oč tu beží

Naše práce je zorganizovat celý projekt, tak aby výsledek vyobrazoval představy a cíle pro projekt klienta. Proto každý projekt řídí web konzultant, který zajišťuje veškerou koordinaci týmu, který se podílí na tvorbě stránek. Jen díky efektivní organizaci můžou vzniknout stránky, které mají smysl a spojují práci několika profesionálů z různých oborů.

Petr Sanetrník

Petr má ve Webfusion na starost organizaci jako je nastavování procesů, vedení porad nebo určování strategických cílů do budoucna.