Skip to main content

Už od vzniku Webfusion jsem věděl, že chceme být především webdesignové studio, které tvoří i vlastní projekty, nikoliv jen další nudná agentura na zakázky. Díky tomu, že neustále sledujeme novinky ze světa podnikání a nových trendů, logicky přemýšlíme i nad svými nápady, které by mohly něco vylepšit nebo něčím přispět do společnosti.

Věříme, že na vlastních projektech nabere člověk nejvíce zkušeností, protože vidí celý proces tvorby komplexně a musí projít všechny jeho fáze. Pár našich takových nápadů už má reálně obrysy a pomalu se začínají rozbíhat.

Crypviz - market cryptocurrency overview website

Crypviz je web, který Vám pomůže proniknout do světa kryptoměn tím nejrychlejším a nejjednodušším způsobem. Všechny informace jsou logicky uspořádané tak, aby návštěvník webu mohl začít se studiem jednotlivých technologií a projektů. Na webu má každá kryptoměna svůj profil, který popisuje její základní účel a použité technologie.

Sami víme, jak je složité se kvalitně vzdělat v oblasti kryptoměn a Crypviz by měl být tím místem, kde se tento proces dramaticky zjednoduší. Všechny prezentované informace jsou psané pro normální non-IT lidi. Věříme, že díky principu hodnotového investování, který na webu prezentujeme a kvalitnímu vzdělání se může člověk stát úspěšným krypto-investorem, který dokáže identifikovat projekty s opravdovou hodnotou a vyhne se tak projektům, které nedávají smysl.

Problém ostatních krypto webů je to, že většinou všechny informace a články píši IT experti ale nikdo z normálních lidí tomu nerozumí. Tito lidé si neuvědomují skutečnost, že obyčejný člověk není schopný porozumnět dané tématice jako expert. Je třeba zvolit jiný typ komunikace, aby normální lidi mohli chápat principy těchto nových technologií, které budou pravděpodobně měnit svět.

O spuštění Crypvizu napsal i přední start-up magazín Czech Crunch – Český projekt Crypviz chce pomoci s orientací ve světě kryptoměn

 

Začali jsme vnímat, že dnes lidi vlastně ani neví co jsou kryptoměny a jak tato technologie může změnit svět. Média prezentují kryptoměny pouze jako velmi rizikovou investici, kde se odehrávají extrémní propady a růsty. Nikdo ale už neřeší samotnou technologii kryptoměn a její možnou využitelnost. Je úplně jedno kolik bude stát Bitcoin, Ethereum – nové technologie, které tyto projekty ukázaly tady už budou na vždy.

Proto jsme se rozhodli, že chceme udělat reálný příklad využitelnosti technologie z kryptoměn – konkrétně využitelnost smart kontraktů v právním systému. Naším cílem je udělat případové studie využitelnosti s možnými finančími a časovými úsporami při procesech jako je převod nemovitosti, auta nebo pouze při zpracování klasických smluv. Projekt řešíme v kooperaci s Právnickou fakultou v Olomouci.

 

Kryptoměny jsou evoluce internetu, která zasáhne jednu z nejvíce důležitých oblastí naší společnosti – fungování peněz. Transakce v kryptoměnách se verifikují tzv. dle algoritmu Proof of Work, který zajišťuje bezpečnost celé sítě a že nikdo nemůže udělat zádný podvod. Aby jste mohli verifikovat transakce (těžit) musí Váš PC vyřešit speciální kryptografické puzzle, na které spotřebuje určitý výpočetní výkon. Problém je, že aby jste byli v zisku potřebujete mít speciální Hardware a software, který je speciálně navržený pro potřeby těžařů.

 

Olomoucká Těžební poskytuje kompletní poradenství, nákup, instalaci, housing a následný servis těžebního zařízení. Díky našim zkušenostem jsme schopni generovat maximální možný zisk a klient nemusí řešit žádné technické záležitosti.

Petr Sanetrník

Petr má ve Webfusion na starost organizaci jako je nastavování procesů, vedení porad nebo určování strategických cílů do budoucna.