Neděláme pouze zakázky, tvoříme i vlastní projekty

 In Podnikání

Už od vzniku Webfusion jsem veděl, že chceme být především webdesidnové studio, které tvoří i vlastní projekty, nikoliv jen další nudná agentura na zákazky. Díky tomu, že neustále sledujeme novinky ze světa podnikání a nových trendů, logicky přemýšlíme i nad svými nápady, které by mohli něco vylepšit nebo něčím přispět do společnosti.

Věříme, že na vlastních projektech nabere člověk nejvíce zkušeností, protože vidí celý proces tvorby komplexně a musí projít všechny jeho fáze. Pár našich takových nápadů už má reálně obrysy a pomalu se začínají rozbíhat.

Crypviz - market cryptocurrency overview website

Crypviz je web, který Vám pomůže proniknout do světa kryptoměn tím nejrychlejším a nejjednoduším způsobem. Všechny informace jsou logicky uspořádané tak, aby návštěvník webu mohl začít se studiem jednotlivých technologií a projektů. Na webu má každá kryptoměna svůj profil, který popisuje její základní účel a použité technologie.

Sami víme, jak je složité se kvalitně vzdělat v oblasti kryptoměn a Crypviz by měl být tím místem, kde se tento proces dramaticky zjednoduší. Všechny prezentované informace jsou psané pro normální non-IT lidi. Věříme, že díky principu hodnotového investování, který na webu prezentujeme a kvalitnímu vzdělání se může člověk stát úspěšným krypto-investorem, který dokáže identifikovat projekty s opravdovou hodnotou a vyhne se tak projektům, které nedávají smysl.

Problém ostatních krypto webů je to, že většinou všechny informace a články píši IT experti ale nikdo z normálních lidí tomu nerozumí. Tito lidé si neuvědomují skutečnost, že obyčejný člověk není schopný porozumnět dané tématice jako expert. Je třeba zvolit jiný typ komunikace, aby normální lidi mohli chápat principy těchto nových technologií, které budou pravděpodobně měnit svět.

O spuštění Crypvizu napsal i přední startapový magazin Czech Crunch – Český projekt Crypviz chce pomoci s orientací ve světě kryptoměn

 

Začali jsme vnímat, že dnes lidi vlastně ani neví co jsou kryptoměny a jak tato technologie může změnit svět. Média prezentují kryptoměny pouze jako velmi rizikovou investici, kde se odehrávají extrémní propady a růsty. Nikdo ale už neřeší samotnou technologii kryptoměn a její možnou využitelnost. Je úplně jedno kolik bude stát Bitcoin, Ethereum – nové technologie, které tyto projekty ukázaly tady už budou na vždy.

Proto jsme se rozhodli, že chceme udělat reálný příklad využitelnost technologie z kryptoměn – konkrétně využitelnost smart kontraktů v právní systému. Našim cílem je udělat případové studie využitelnosti s možnými finančími a časovými úsporami při procesech jako je převod nemovitosti, auta nebo pouze při zpracování klasických smluv. Projekt řešíme v kooperaci s Právnickou fakultou v Olomouci.

Když ještě původní CEO slevomatu Tomáš Čupr prodával slevomat, oznámil vznik nového projektu – Dámejídlo.cz. Ihned jsme zpozoroval, že do tohoto projektu půjdou velké investice na marketing a automaticky začnou být velmi brzy atraktivní všechny domény z předponou dáme.

Registrovali jsme si tedy domény damedovolenou.cz, damedovolenou.com, damedovolenku.sk (pro SK trh). Tyto domény mají velmi silný vliv, protože veřejnost už zná projekt dáme jídlo a jakmile uvidí dáme dovolenou, uvědomí si hned podobnost.

Aktuálně ještě ladíme finalní business model projektu. Vývoj projektu probíhá se zakladatelem Low-cost race Milanem Škodou.

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

Rok 2016