Spuštění verze Webfusion v angličtině

 V kategorii Tvorba webových stránek

Díky tomu, že stále více zákazníků máme i mimo naše hranice, bylo už nevyhnutelné vytvořit verzi Webfusion v angličtině, aby všem bylo jasné jak fungujeme a jaké máme reference. Online podnikání je jasný směr do budoucna a internet skvěle umožňuje podnikat globálně z jakéhokoliv místa na světe, tak proč nevyužít plný potenciál internetu? Proč mít působnost pouze v ČR, když můžeme mít zákazníky po celém světě?

Hledání domény pro Webfusion v angličtině

Dlouho jsme řešili na jakou doménu web umístit, protože mít anglickou verzi na doméně webfusion.cz není moc dobré pro zahraniční návštěvníky webu (působí to divně) a doména webfusion.com je už dlouho zabraná zahraniční firmou, který poskytuje hosting v Anglii. Alternativy jako .org, .net jsou také zabrané.

Nejprve jsme chtěli stavět web na doméně webfusin-desing.com ale během roku 2017 nastal boom ve světe kryptoměn, kdy spoustu projektů během pár měsíců vyrostlo o tisíce procent. Kryptoměnové projekty zavedli novou módu v doménách – začala se používat koncovka .io. Weby s koncovkou .io jsou charakteristické jako technologické nebo internetové projekty.

Rozhodli jsme se tedy zaregistrovat doménu Webfusion.io, která nás bude reprezentovat v zahraničí.

Web Webfusion.io

Na web jsme převedli naše aktuální reference anglických webů a 2 hlavní články – neomezeně revizí designu a osobní manažer k projektu. Nechceme ani na zahraniční verzi dělat aktivně nějaký marketing jako SEO nebo PPC, protože na světové úrovni je úplně jiná konkurence než v ČR.

Hlavní cíl je nabrat pomalu zkušenosti se zahraničními zakázkami a získat větší jistotu v angličtině při callech na skypu. Například přízvuk v rámci USA je velmi pestrý a člověk musí už mít hodně vytrénované ucho aby všemu rozuměl.

Aktuálně jsme v kontaktu s pár možnými zákazníky (Kavárna v LA a stavební firma z Dallasu), kde chceme udělat weby za zvýhodněnou cenu a získat tak první opravdové reference čistě z USA. Díky tomu, že v USA jsou úplně jiné cenové poměry, snadno můžeme konkurovat nižší cenou než místní web designové agentury.